Gospodarka odpadami

Dzisiaj zarządzanie odpadami wiąże się z coraz większymi restrykcjami i formalnościami. Kontrolowanie całego procesu gospodarowania odpadami ma na celu ochronę środowiska naturalnego, a także mądre korzystanie z jej zasobów. Stąd konieczność dopełniania formalności takich jak pozwolenie na wytwarzanie odpadów i późniejsze ich zbieranie. Jest to ściśle regulowane przepisami prawa, które warunkuje kto, kiedy i na jakich zasadach ma możliwość przetwarzania odpadów, zwłaszcza tych niebezpiecznych. Jeżeli potrzebujesz naszego wsparcia w tym jakże trudnym i rozległym temacie – serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Wsparcia w zarządzaniu odpadami

Dzisiaj na przedsiębiorcach ciąży bardzo wiele obowiązków. Niektóre z nich nie są związane stricte z realizowaną działalnością, lecz dotyczą takich aspektów jak gospodarowanie odpadami. Jednak temat, choć dla niektórych obcy i odległy, w istocie jest niesłychanie ważny. Jeżeli firma chce uchodzić za ekologiczną, społecznie zaangażowaną oraz przyjazną ludziom i środowisku musi wykazać się znajomością procedur oraz przestrzegać je. W takiej sytuacji proponujemy Ci:

  • outsourcing usług związanych z przygotowywaniem dokumentacji – wniosków o pozwolenie na wytwarzanie odpadów, na zbieranie odpadów,
  • szkolenia dotyczące przetwarzania odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami i regulacjami prawnymi,
  • edukację pracowników, wsparcie w zakresie procedur BHP.

Ważnym elementem naszej współpracy dotyczącej szeroko pojętej gospodarki odpadami jest także audyt środowiskowy. Chodzi nam o to, aby każde z oferowanych rozwiązań było idealnie dopasowane do potrzeb, możliwości i charakteru firmy. Celem jest także działalność edukacyjna, bo zarządzanie odpadami jest efektywne i bezpieczne tylko wtedy, gdy odpowiedzialna za te zadania osoba zna, rozumie i akceptuje obowiązujące procedury.

Zarządzanie odpadami w Twojej firmie

Temat przetwarzania odpadów w kontekście przedsiębiorstw jest niezwykle szeroki i skomplikowany. Wynika to z faktu, że mamy do czynienia z różnymi rodzajami odpadów, w tym także medycznych, przemysłowych, toksycznych. Część z nich poddaje się recyklingowi, a część utylizacji w inny sposób. Zawsze jednak warto mieć na uwadze to, że zarządzanie odpadami dobrze wpływa zarówno na wizerunek, jak i finanse firmy, a przy tym także na środowisko.

Zależy Ci na współpracy z doświadczoną firmą, która od lat zajmuje się gospodarką odpadami? Nasza oferta jest szeroka i kompleksowa, dlatego dostarczymy Ci nie tylko wsparcie w zakresie przetwarzania odpadów, ale też opracowywania regulaminów, przeprowadzania szkoleń, przygotowywania instrukcji itd. Sprawdź nasze pakiety – przygotowaliśmy je z myślą o różnych branżach, w tym motoryzacyjnej, medycznej. Zawsze jednak chętnie podejmujemy się współpracy z innymi przedsiębiorstwami, które zauważają znaczenie gospodarowania odpadami i potrzebują w tym temacie eksperckiego wsparcia. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!