Bezpieczeństwo pracy i ochrona środowiska – o firmie

Firmę Egida założyłam w 2008 roku. Od początku działalności świadczę usługi z zakresu ochrony środowiska, przygotowuję dokumentacje środowiskowe oraz prowadzę szkolenia z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla firm. W pracy posługują się tytułem specjalisty ds. bezpieczeństwa i higieny pracy. Zawdzięczam go ukończonym w 2007 roku na Politechnice Łódzkiej studiom podyplomowym w zakresie BHP.

Dokumentacje środowiskowe i nadzór BHP

Głównym profilem działalności mojej firmy są usługi z zakresu ochrony środowiska. Poprzez stałą współpracę lub jednorazowe zlecenia pomagam moim klientom uniknąć sytuacji, które dezorganizują pracę w firmie oraz narażają na niepotrzebne kary. Dzięki profesjonalnemu, stałemu nadzorowi warunków na stanowisku, które wpływają na bezpieczeństwo pracy, można uniknąć niepotrzebnych wypadków przy pracy. Znika też obawa przed ewentualną kontrolą organów zewnętrznych.

Współpracuję ze specjalistami, którzy mogą zagwarantować moim klientom w pełni profesjonalną obsługę.

Posiadam doświadczenie w obsłudze firm działających w branżach usługach, budowlanych czy przemysłowych. Nadzorowałam bezpieczeństwo pracy podczas budowy mostów na jednym z odcinków trasy S-8. Przez te kilka lat działalności pomogłam wielu przedsiębiorcom przygotowywał raporty środowiskowe. W efekcie mogli oni uzyskają stosowne pozwolenia, dzięki którym prowadzą swoją działalność zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Projekty finansowane z dotacji unijnych

W 2010 roku podjęłam współpracę z grupą specjalistów, którzy pozyskują dotacje unijne i poszerzyłam tym samym zakres usług. Mamy na swoim koncie około 30 projektów poprowadzonych z sukcesem od „A do Z”, czyli od pozyskania dofinansowania do rozliczenia projektu.

Moje doświadczenia zawodowe

Biologia i ochrona środowiska od zawsze były moją pasją. Ukończyłam liceum ogólnokształcące w Koninie w klasie o profilu biologiczno-chemicznym oraz studia na kierunku ochrona środowiska ze specjalnością ochrony wód na Wydziale Biologii na Uniwersytecie Łódzkim. Podczas studiów między innymi badałam metody biologicznego oczyszczania Zbiornika Sulejowskiego.

Przez pięć lat pracowałam na stanowisku specjalisty ds. ochrony środowiska w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej „JOGO” w Łodzi. Nauczyłam się obsługiwać w zakresie ochrony środowiska duże zakłady produkcyjne. Dlatego potrafię zapewnić przestrzeganie przepisów z tej dziedziny większości przedsiębiorstw. W celu doskonalenia zawodowego uczęszczałam na studia podyplomowe z ochrony środowiska na uczelni w Warszawie. Na zajęciach nauczyłam się przygotowywać opracowania środowiskowe oraz poznałam zasady sporządzania takich dokumentów jak raport oddziaływania na środowisko.

W zakresie BHP – ze względu na przyrodnicze wykształcenie oraz zainteresowanie chemią i biologią – obsługuję przede wszystkim zakłady opieki zdrowotnej, szpitale i laboratoria, w których występują zagrożenia biologiczne. Jednocześnie oferuję pełen wachlarz usług w zakresie BHP dla przedsiębiorstw z różnych branż gospodarki, między innymi dla zakładów produkcyjnych. Organizuję obowiązkowe szkolenia BHP w województwach: Łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Współpracuję ze specjalistami, którzy mają doświadczenie w zakresie koordynacji budów pod względem bezpieczeństwa i higieny pracy.

W życiu prywatnym cenię wypoczynek z rodziną. Mieszkam na wsi pod Łodzią, gdzie z pasją uprawiam ogród. Uwielbiam wędrówki po górach.